Przejdź do treści

Ogólnopolski konkurs „Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów”

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów, który mamy przyjemność realizować w ramach Funduszu NOWEFIO. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników historii, kultury i przyrody, posiadających wiedzę na temat swojego miejsca zamieszkania lub pochodzenia, którą chcieliby podzielić się z innymi!

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu trasy turystycznej, składającej się z siedmiu punktów, które można odwiedzić w ramach 1,5-godzinnego spaceru. Chcielibyśmy przeczytać kilka zdań uzasadnienia, dlaczego dane miasto czy region wydają się wyjątkowe i warte opisania, a także krótkie opisy poszczególnych punktów oraz obejrzeć je w formie autorskich zdjęć wykonanych przez uczestników. Ocenie podlegać będzie spełnienie kryteriów formalnych oraz merytorycznych, a przede wszystkim znajomość opisywanego regionu oraz jego walory historyczne, kulturowe lub przyrodnicze. Do zgłaszania swoich prac zachęcamy zarówno osoby indywidualne, jak i stowarzyszenia, fundacje, koła zainteresowań. Zwycięzcy będą mieli możliwość stworzenia ostatecznych wersji tras we współpracy z pracownikami Fundacji, które następnie trafią do aplikacji The Voice of History.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń pod adres: konkurs@gloshistorii.pl  do 1 grudnia 2022 roku. Przewidujemy wyłonienie 10 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.

 

regulamin konkursu_Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów.pdf

 

Załącznik nr 1_Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów.pdf

Załącznik nr 1_Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów.docx

Załącznik nr 2_Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów.pdf

Załącznik nr 2_Skarby kultury oczami lokalnych pasjonatów.docx